Tekne Turları
Datça yarımadasının birbirinden güzel koylarında yüzmek için karadan ulaşım alternatifi biraz zor gelebilir, Palamutbükü tekne turları günden güne daha da talep gören ve popülerleşen aktiviteler arasına giriyor. Coğrafi yapısı sebebiyle dağlık ve engebeli yollara sahip koylar, insanlar tarafından kolayca işgal edilemediğinden, çoğunlukla bakir kalmış koylar oluyorlar ve Palamutbükü ’nün mükemmel denizinin tadını çıkarmak ise günübirlik gezi tekneleri ile düzenlenen turlara katılan misafirlere, özel tekne turu rezerve eden şanslı misafirlerimize kalıyor. Siz de bu deneyimi yaşamak için detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

 

Knidos Gün Batımı
Palamutbükü’ne 23 km mesafede, Ege ve Akdeniz’in birleştiği noktada Tekir Burnu üzerinde yer alan Knidos antik kenti Batı Anadolu kıyı kentlerinin önemli merkezlerindendir. Tarihi bir kent olmasının yanı sıra akşam saatlerinde sizi mutlaka deneyimlemeniz gereken bir günbatımı manzarası karşılıyor. Sarı ve turuncunun her tonunu görme fırsatı yakalayacağınız, romantik ve huzurlu anlar garanti edebiliriz. Yanınızda yiyecek ve içecek götürebilirsiniz. Dilerseniz Knidos’ta yer alan Deveboynu fenerine de çıkabilirsiniz fakat düz ve dik bir yamaca tırmanmanız gerektiği için geniş bir zaman ayırmanız gerekmektedir. Özel aracınız yok ise ulaşımınızı Palamutbükü’nden kalkan dolmuş ile ya da taksi ile de sağlayabilirsiniz. Detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

Dalış Eğitimi
Dalış, başka bir dünyayı keşfetmenin en kolay ve eğlenceli yoludur. Sonsuz mavide monoton hayattan uzaklaşıp, yer çekimini yok ederek, su altı canlılarını yakından görmek, batıkları incelemek ve farklı deneyimler yaşamak artık Palamutbükü’nde mümkün. Tüplü dalış ve serbest dalış eğitimleri için detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

Su Sporları
Palamutbükü’nün berrak denizinde sadece yüzmek yetmez diyorsanız eğlenmeniz ve tatilinizde güzel anılar biriktirebilmeniz için en iyi fırsat… 100 metre uzağımızda faaliyet gösteren motorsuz su sporları; kano, deniz bisikleti, wind surf vb. içermektedir. Detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

Plaj Voleybolu
Tatilin en önemli parçalarından biri de tabi ki sosyalleşmek. Plaj voleybolunda yepyeni arkadaşlıklar kurma ve eğlenerek spor yapma fırsatı sizi bekliyor. 100 metre ilerimizde bulunan voleybol sahasında siz de takımınızı kurup mücadeleye başlayabilir ve tatilinizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz. Detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

Karia Yolu Yürüyüşü
Karia Yolu rotası Eski Datça’dan başlayıp güneye ve batıya doğru engebeli burunları ve koyları aşıp Knidos antik kentine ve yarımadanın en ucunda yer alan Deveboynu deniz fenerine ulaşıyor. Buradan 12 Yunan adalarından bazıları kolaylıkla görülebilmekte. Belirlenen rotalar ve yürüyüşler hakkında detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

Bölgedeki Koylar ve Bükler
Bize en yakın ve yürüme mesafesinde olan Gerence (Akvaryum) Koyu içerisinde işletme barındırmamaktadır dolayısıyla şezlong şemsiye bulunmamaktadır. Halka açık bir yer olduğundan yoğun sezonda kalabalık olması mümkündür. Araç ile 15dk mesafede bulunan Ovabükü, Hayıtbükü ve Kızılbükü’nde ise işletmeler ve işletmelere ait plajlar bulunmaktadır. Günübirlik kullanıma açıktır. Detaylı bilgi ve yönlendirmeleri resepsiyon danışmanımızdan alabilirsiniz.

© Copyright 2024