Activities

Datça Palamutbükü Bük Butik Otel

Our Activities

Carian Way

The Carian Trail is an 800 km long distance walking path exploring Southwest Turkey through the modern provinces of Muğla and Aydın. The trail is named after the Carian civilization. On route you will discover a region rich in ancient ruins and history. Stone paved caravan roads and mule paths connect villages from the coast to a mountainous hinterland. Pine forest cloaks the mountain slopes whilst olive terraces and almond groves are an important part of the region’s economy. Thanks to www.kariayolu.com for photos and informations. You can visit for more informations.

Serbest Dalış

Tesisimizde profesyonel serbest dalgıç ekibi bulunmaktadır. Serbest dalgıç ekibi ile serbest dalış yapabilir, Palamutbükü denizini keşfedebilirsiniz. İhtiyaç durumunda dalış ekipmanları temin edilebilir.

Balık Avı

Tesisimizde profesyonel dalgıç ekibi bulunmaktadır. Cüzi bir ücret karşılığı profesyonel dalgıç ekibi ile balığa çıkabilir, tatilinize renk katabilirsiniz. Palamutbükü denizinin balık çeşitleri arasında orfoz, lahoz, sinarit, çupra, mercan, lambuka, levrek, iskorpit, ahtapot ve kalamar sayılabilir. Karasokkan ve iskaroz sadece bölgemizde görebilen balık türleridir.

Gün Batımı

Güneşin batışı inanılmaz güzellikte bir doğa olayı, tabii biz çoğu zaman bu anı ve çevresinde oluşturduğu büyüleyici güzelliği göremeyiz. Gün batımını izlemek için uygun bir yerde bulunmamız gerekir; Düz bir ovada, dağların zirvesinde, denizlerde daha bir çok yerde bu anı yakalayabiliriz. Ülkemizin bazı yerlerinde güneşin batışının orada farklı olduğuna dair söylentiler duyarız, işte o yerlerden biri de Akdeniz ile Egenin birleştiği Knidos’tur.

 

 

 

 

 

Bu tesisin Corona Virüsüne karşı aldığı tedbirler

Değerli misafirlerimizin konforlu ve sağlıklı bir şekilde tatillerini geçirebilmelerini sağlamak amacıyla Corona Virüs’e ( COVİD-19) karşı Sağlık Bakanlığınca uygulanan her türlü tedbir konaklama tesisimiz tarafından en üst seviyede uygulanmaktadır.

Open chat
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz?