Aktiviteler

Datça Palamutbükü Bük Butik Otel

Aktivitelerimiz

Karia Yolu

Karia Yolu, Muğla ve Aydın illerini kapsayan, Türkiye’nin en uzun mesafeli (820 km.) trekking rotasıdır. İsmini antik çağda bu bölgede yaşamış Karia medeniyetinden alan yürüyüş rotası, kendine özgü mimarisi ile çok sayıdaki köyden, el değmemiş koylardan, zeytin ve badem ağaçları ile dolu tepelerden ve irili ufaklı, kimisi sadece yürüyerek ulaşılabilen antik kentlerden geçmektedir. Palamutbükü, bu rota üzerinden yer alır. Yürüyüş yapmayı seven konuklarımız için kaçırılmaması gereken bir aktivitedir. Fotoğraf ve alıntı için www.kariayolu.com adresindeki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi için sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Serbest Dalış

Tesisimizde profesyonel serbest dalgıç ekibi bulunmaktadır. Serbest dalgıç ekibi ile serbest dalış yapabilir, Palamutbükü denizini keşfedebilirsiniz. İhtiyaç durumunda dalış ekipmanları temin edilebilir.

Balık Avı

Tesisimizde profesyonel dalgıç ekibi bulunmaktadır. Cüzi bir ücret karşılığı profesyonel dalgıç ekibi ile balığa çıkabilir, tatilinize renk katabilirsiniz. Palamutbükü denizinin balık çeşitleri arasında orfoz, lahoz, sinarit, çupra, mercan, lambuka, levrek, iskorpit, ahtapot ve kalamar sayılabilir. Karasokkan ve iskaroz sadece bölgemizde görebilen balık türleridir.

Gün Batımı

Güneşin batışı inanılmaz güzellikte bir doğa olayı, tabii biz çoğu zaman bu anı ve çevresinde oluşturduğu büyüleyici güzelliği göremeyiz. Gün batımını izlemek için uygun bir yerde bulunmamız gerekir; Düz bir ovada, dağların zirvesinde, denizlerde daha bir çok yerde bu anı yakalayabiliriz. Ülkemizin bazı yerlerinde güneşin batışının orada farklı olduğuna dair söylentiler duyarız, işte o yerlerden biri de Akdeniz ile Egenin birleştiği Knidos’tur.

Open chat
Merhabalar,
Nasıl yardımcı olabiliriz?